World Music Nocą

 2016

SOPOT

Kolejny energetyczny koncert spod znaku World Music Nocą za nami. 17 marca w sopockim Pick&Roll Club wystąpiła szczecińska formacja Dikanda! To był piękny koncert, podczas którego usłyszeliśmy dwa premierowe utwory!

Koncerty zespołu to niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych emocji, radości i wzruszenia zarówno dla publiczności jak i samego zespołu. Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu – żyją i pracują jak w małej rodzinie.

Już wkrótce poinformujemy was o kolejnym koncercie z cyklu World Music Nocą.

AKTUALNOŚCI

WIDEO

GRALI Z NAMI

annutara3

ANNUTARA

To żywioł, muzyka świata i kosmosu, spotkanie pełnych pasji muzyków, galeria tradycyjnych brzmień i magicznych wariacji śpiewnych. Zespół eksploruje materiał źródłowy kultury bałkańskiej, romskiej, ukraińskiej, polskiej, ale można też znaleźć utwory inspirowane muzyką żydowską, arabską, kuchenną, leśną i szamańską. Nie brakuje głosów szarych, brunatnych, rytmów nieparzystokopytnych i języków zmyślonych, zasłyszanych we śnie – a wszystko ku chwale życia, wolności, tańca!

ikona_fbikona_yt

laboratorium6

LABORATORIUM PIEŚNI

Grupa śpiewa tradycyjnie, w wielogłosie pieśni: ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie, skandynawskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

ikona_fb ikona_yt

ikona_fb ikona_yt

PARTNERZY

wmn-lpartner

ZOBACZ RÓWNIEŻ