Legendary Beats

Luty 2016

TEREN POLSKI

VI edycja cyklu Legendary Beats za nami. Tym razem na dwóch koncertach w Warszawie i Gdańsku gościliśmy legendy nowojorskiego rapu – Mobb Deep!

Warszawska Iskra wypełniona praktycznie po brzegi, wtórowała artystom już od momentu pojawienia członków Molesta Ewenement na scenie. Atmosfera sięgnęła zenitu, gdy na scenie pojawili się Havoc oraz Proigy rozpoczynając koncert od utworu „Survival of the Fittest”. Za dekami mieliśmy przyjemność gościć dj-a Ski-beatz, znanego z produkcji dla Jay-Z czy Mos Def’a. Do samego końca tłum w bardzo dobrym kontakcie z artystami, bawił się fantastycznie. Było magicznie… Gdańsk równie entuzjastycznie przywitał Mobb Deep, którzy poprowadzili fanów przez historię swej dyskografii, ale i samego rapu. To był pamiętny koncert, na który warto było czekać! Świetne nagłośnienie i realizacja świateł uzupełniły w odpowiednich proporcjach atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia. Gdańsk po raz pierwszy gościł The Infamous  Mobb Deep, z pewnością będzie to pamiętny wieczór!

Już wkrótce podamy informacje na temat kolejnej edycji…

Aktualności

GRALI Z NAMI

 DJ PREMIER

Członek legendarnego składu Gang Starr. Odpowiedzialny za brzmienie płyt takich artystów jak NAS, The Notorious B.I.G., JAY-Z, Snoop Dogg, KRS-One, czy Mos Def. Współtworzył albumy, które odmieniły oblicze hip-hopu. Jest jedną z najbardziej zasłużonych postaci w historii czarnej muzyki. Jego podkłady przeszły do historii gatunku i praktycznie nie ma bitwy freestylowej, która obeszłaby się bez produkcji Preemo!

ikona_fb ikona_yt

Havoc and Prodigy of Mobb Deep pose for a portrait at Red Bull Studios in New York, NY, USA on November 12, 2013.

MOBB DEEP

Ich 25-letnia przygoda z rapem zaowocowała takimi płytami jak Hell on Earth, czy The Infamous, do której singiel Shook Ones Pt. II okazał się jednym z najbardziej wpływowych numerów w historii rapu. Członkowie grupy G-Unit, z którą ostatecznie rozstali się w burzliwy sposób, współpracowali min.z takimi artystami jak: Nas, Method Man, Nate Dogg, Lil’ Kim, Lil Jon, czy 50 Cent. Znani z ostrego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi, uznawani za szczery i zdecydowany przekaz. Mobb Deep jest jedną z tych grup na scenie hip-hop, które odniosły największy sukces, sprzedając ponad trzy miliony płyt na całym świecie.

ikona_fb ikona_yt

COLDCUT

Duet muzyczny założony przez Anglików: programistę Matta Blacka oraz nauczyciela Jonathana More’a. W trakcie wieloletniej współpracy poruszali różne nurty muzyczne: od hip-hopu i rapu do muzyki elektronicznej i jazzu. Swoją współpracę rozpoczęli w połowie lat 80. na wówczas pirackiej stacji muzycznej KissFM. W 1987 roku wydali swój pierwszy singel Say Kids, What Time Is It?, który był pierwszym w Wielkiej Brytanii utworem złożonym z sampli. W tym samym roku zrobili pierwszy remiks Erica B. & Rakima „Paid in Full” wklejając sample wokalu piosenkarki izraelskiej Ofra Haza. Są pionierami VJ’ingu – synchronizacji dźwięku z obrazem. W 1991 roku założyli legendarną wytwórnię płytową Ninja Tune. 

ikona_fbikona_yt

daddyg

DADDY G / MASSIVE ATTACK

Grantley Marshal – angielski muzyk, założyciel zespołu Massive Attack. Marshall wszedł na bristolską scenę muzyczną w latach ’80 jako członek zespołu The Wild Bunch, w którym grali również dwaj inny przyszli członkowie Massive Attack – Robert del Naja i Andrew Vowles. Zespół istniał do roku 1986. Del Naja, Vowles, i Marshall stworzyli później zespół triphopowy Massive Attack, uważany przez wielu za pierwszą i najważniejszą grupę grającą w tym gatunku muzycznym.

ikona_fb ikona_yt

Fabio

FABIO

uważany jest za jednego z najlepszych i najbardziej poważanych DJ’ow w historii muzyki elektronicznej, który wraz z Grooverider’em przedstawił Drum’n’Bass brytyjskiej scenie klubowej. Urodzony w Londynie, dorastał w Brixton. Mimo tego, że zaczynał karierę od wczesnych lat 80-tych, uczył się przez chwilę w college’u, próbował też sił jako agent ubezpieczeniowy… Jego talent muzyczny na szczęście zadecydował, ze Fitzroy Heslop został DJ’em. Fabio jest obecny w czołówce sceny dance/rave od ponad dwóch dekad.

ikona_fb ikona_yt

DJ VADIM

Vadim Peare, bo tak brzmi jego nazwisko, urodził się w Sankt Petersburgu, dorastał w Londynie, a dziś jest prawdziwym obywatelem świata. Koncertuje i współpracuje z uznanymi i dopiero wschodzącymi gwiazdami. W 1994 roku założył własną, niezależną wytwórnię Jazz Fudge, a już rok później dołączył do Ninja Tune. Tak rozpoczęła się jego muzyczna przygoda, która trwa już blisko dwadzieścia lat.

 

ikona_fb ikona_yt

WIDEO

ZOBACZ RÓWNIEŻ